שירותי המשרד

משרדנו מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי.
לרשותכם מפרט השירותים המלא.

שירותי המשרד

משרדנו מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום המשפט הפלילי.
לרשותכם מפרט השירותים המלא.

ייצוג וטיפול משפטי בנושאים שונים

מחיקת רישום משטרתי ופלילי

בעוד שקיומו של רישום פלילי ומשטרתי במרשם לא מפריע לחלק מאנשים, רבים הם האנשים שרישום כאמור מפריע ופוגע עד מאוד הן בפן האישי והן בפן המקצועי.
ראשית, רישום פלילי ומשטרתי הוא כתם, רבב, העומד באוחריו של הנושא אותו ומתייג אותו כ”עבריין” והוא מלווה אותו במשך שנים רבות. לא פלא אם כן, שעצם קיומו של רישום כאמור פוגע באיכות החיים לעיתים קרובות ומכאן נובע הרצון להביא למחיקתו מהרישום.
מעבר לכך, רישום פלילי ומשטרתי עשוי לעיתים לפגוע ואף לסכל קבלה לתפקידים מסוימים.
אם את/ה מרגיש/ה מתוסכל/ת עקב רישום פלילי או משטרתי הקיים בעניינך, אל תהסס לפנות למשרדנו.

ייצוג נפגעי עבירה

לנפגעי עבירה (לרוב הם מוגדרים כמתלוננים בתיק) קיימות זכויות במסגרת המשפט הפלילי.
נפגע עבירה הוא אמנם לא צד להליך במובן הפורמאלי אולם החוק קובע סדרה של זכויות, חלקן מהותיות וחלקן טכניות, שמטרתן העיקרית היא לאפשר לנפגע העבירה להביע את עמדתו האישית במקרים מסוימים ולקבל אינפורמציה שוטפת לגבי הנעשה בתיק.
ייצוג משפטי נכון ומקצועי של נפגע העבירה על-ידי עורך דין הבקיא בתחום תורם ומשפיע על הנעשה בתיק, הן במסגרת החקירה המשטרתית והן במסגרת ניהול התיק בבית-המשפט.
במידה ואת/ה נפגע/ת עבירה, צרו קשר עם משרדנו וקבלו את כל האינפורמציה ההכרחית אודות זכויותיך בהליך הפלילי.

טיפול בשחרור רכוש שנתפס בידי המשטרה

במקרים רבים מחליטה משטרת ישראל לתפוס ולהחרים רכוש פרטי במסגרת פעולות חקירה כאלה ואחרות. במקרים רבים החרמות הרכוש הן גם בלתי צודקות ואף מנוגדות להוראות החוק המחייבות.
שחרור הרכוש התפוס מידי המשטרה כרוך בפרוצדורה משפטית הן אל מול משטרת ישראל והן במסגרת בתי-המשפט.
משרדינו בעל ניסיון רב בטיפול בתיקי השבת רכוש תפוס ובמידה ורכושך נלקח ממך, אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת להשיבו לידך במהירות האפשרית.

טיפול בהליך לשינוי עילת סגירת תיק

כולם יודעים שלעיתים מחליטה היחידה החוקרת לסגור תיקי חקירה מסיבות כאלה ואחרות, אבל לא הרבה יודעים שעילת הסגירה היא קריטית! מדוע?
החוק קובע שלוש עילות סגירה: חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור, וחוסר אשמה.
בעוד ששתי העילות הראשונות מתירות רישום, כתם ורבב, בתיק המשטרתי האישי של הנחקרים (למרות שהתיק נסגר!), רק העילה השלישית, חוסר אשמה, מותירה את הרישום נקי וללא כל אזכור של תיק החקירה, כלא היה.
לעיתים קרובות טועה היחידה החוקרת בקביעת עילת סגירה שגויה של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור, בעוד שנסיבות העניין מצדיקות עילת סגירה של חוסר אשמה.
נחקרת במשטרה והתיק בעניינך נסגר בעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור? פנה/י למשרדנו ואנחנו נטפל בשינוי עילת הסגירה אל מול הרשויות.

ייצוג בשלבי חקירה/טרום משפט

הכנה לחקירה וייצוג חשודים בהליכי החקירה

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של מי שנחקר כחשוד בתחנת המשטרה היא מסירת גרסה ללא התייעצות מוקדמת עם עורך דין.
הזכות להיוועץ עם עורך דין לפני החקירה היא זכות יסוד המגיעה לכל חשוד באשר הוא – ולא בכדי!
חוקרי המשטרה ידועים ב”טריקים” ובטכניקות חקירה מתוחכמות שטרתן היא אחת – להקל על עבודתם. עורכי הדין מהווים עבור חוקרי המשטרה “כאב ראש” מיותר אשר מקשה בקבלת הודאות מפלילות (לעיתים הודאות שווא) מפי החשודים בתיק.
תפקידו של עורך הדין במסגרת הייעוץ לפני החקירה הוא בראש ובראשונה לעבד ולנתח משפטית את כל המידע שניתן לקבל בשלב הזה (הן מחוקרי המשטרה והן מהחשוד עצמו) ולייעץ לחשוד הנחקר כיצד רצוי ומומלץ לו להתנהל בנסיבות העניין על מנת למנוע ולמזער את הנזקים במידה הרבה ביותר.

ייצוג מול שירות המבחן למניעת הגשת כתב אישום

שירות המבחן מהווה פקטור חשוב מאוד במסגרת ההליך הפלילי ורק עם ניסיון מתמשך ניתן לדעת באמת כיצד לנצל ולמנף אותו בצורה הנכונה והטובה ביותר.
חשוב לדעת, המלצה חיובית של שירות המבחן לסגור תיק חקירה בעניינו של חשוד, בעיקר אם מדובר באדם נורמטיבי, מקבל משקל רב בקרב גורמי החקירה והיחידה התובעת ועשוי במקרים מסוימים למנוע הגשת כתב אישום וכפועל יותר מכך את סגירת התיק.
משרדנו עובד באופן שוטף עם כל שלוחות שירותי המבחן בארץ ומתמקצע בכל הנוגע לאופן, לטכניקה ולפרוצדורות הנדרשות על מנת לקבל המלצה חיובית לסגירת התיק.

ייצוג בהליכי מעצר ימים

“מעצר ימים” הוא למעשה כינוי למעצר הראשוני של חשוד לצורך ביצוע פעולות חקירה על-ידי המשטרה.
עם זאת, במקרים רבים, אף על פי שפעולות חקירה לא באמת מחייבות את המשך מעצרו של החשוד והפגיעה הקשה בחירותו מאחורי סורג ובריח, בוחרת המשטרה בכל זאת לבקש מבית-המשפט להאריך את מעצרו של החשוד הנחקר.
משרדנו חי ונושם תיקי מעצר ימים במשך שנים רבות וצבר לזכותו ניסיון רב והצלחות מרובות בטיפול בתיקי מעצר.

ניהול הליכי שימוע

תיקי חקירה המתנהלים בגין עבירות מסוג “פשע” (כל עבירה שהעונש המירבי עליה בחוק הוא מעל 3 שנות מאסר) מעניקים לחשוד זכות יסוד לקיים שימוע מהותי בעניינו וזאת לפני קבלת החלטת הפרקליטות לגבי ההצדקה להגיש נגדו כתב אישום ופתיחה בהליך פלילי בבית-המשפט.
מטרת הליך השימוע היא אפוא לשכנע את הפרקליט המטפל שאין הצדקה להגיש כתב אישום כלל, או במקרים מסוימים להגיש כתב אישום בגין סעיפי אישום מקלים יותר.
משרדנו עוסק בהליכי שימוע וטיפל עד כה בעשרות הליכי שימוע אשר הסתיימו בתוצאות מצוינות ובעיקר בלקוחות שמחים ומאושרים.

סגירת תיקים תלויים ועומדים לפני כתב אישום

לאחר הגשת כתב אישום האפשרות לחזור אחורה לסגירת התיק היא קשה ומורכבת באופן משמעותי ביחס לשלב שלפני הגשת כתב אישום – גם אם ברור שכתב האישום הוגש ללא הצדקה.
אחת הצרות הקשות הקיימות כיום בנושא זה היא שאם לא מדובר בעבירה מסוג פשע (שאז יש חובת שימוע), כתב האישום מוגש כנגדך לבית-המשפט ללא כל התראה מוקדמת – לעיתים שנים לאחר החקירה במשטרה.
לכן, ככל שקיימות נסיבות היכולות להוביל לסגירת התיק, ניתן ורצוי במקרים רבים לפעול מבעוד מועד, לפני הגשת כתב אישום, אל מול הרשויות לסגירת התיק.

ייצוג בשלבי ההליך המשפטי

ניהול משפט פלילי

לאחר הגשת כתב אישום, ברוב המקרים עומדות לנאשם שתי אפשרויות מרכזיות: לנהל את המשפט – קרי לנהל הוכחות, לשמוע עדים ולהציג ראיות, או להגיע להסדר טיעון בתיק. לכל אפשרות משמעויות והשלכות שונות על מצבו של הנאשם.

ברור שלא מדובר בעניין של מה בכך וכי על מנת להגיע להחלטה הנכונה בעניין יש צורך בביצוע ניתוח משפטי מעמיק מקצועי של מכלול הראיות והנתונים הקיימים בנסיבות התיק.

משרדנו בעל ניסיון רב ותוצאות מוכחות הן בניהול הליכי הוכחות בתיקים מורכבים וחמורים והן בניהול משא ומתן קשוח עם רשויות האכיפה.

ייצוג מול שירות המבחן במסגרת ההליך המשפטי

במקרים מסוימים שירות המבחן עשוי להוות נדבח חשוב ואף מכריע בהליכים פליליים.
שירות המבחן הוא הגורם הטיפולי הרשמי מטעם המדינה והמלצתו בפני בית-המשפט עשויה להשפיע באופן מהותי על התוצאה הסופית בתיק.
עם זאת, חשוב להבין שקבלת המלצה חיובית משירות המבחן היא תוצאה של התנהלות נכונה מצד הנאשם/החשוד וכי כל מעידה או אף חוסר הבנה בדרך עשויות להכשיל את כל ההליך ולגרור להמלצה שלילית או למצער כזו שאינה חיובית.
משרדנו נמצא בקשר שוטף עם כל רשויות שירותי המבחן ברחבי הארץ בתיקים רבים ומגוונים, מכיר ומתמקצע בכל הדינים וההליכים הרלוונטיים, ובעל הידע הנדרש על מנת להוביל את לקוחותינו לתוצאה החיובית הנחשקת.

עיכוב הליכים וביטול כתבי אישום

החוק מאפשר לכל נאשם להגיש ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לעיכוב ההליכים הפליליים בעניינו, כאשר המשמעות המעשית עבור הנאשם לעיכוב הליך פלילי היא ביטולו!
לא כל תיק מתאים לעיכוב הליכים ולא בכל תיק מומלץ להגיש בקשה לעיכוב ההליכים עקב השלכות משפטיות מסוימות הנובעות מכך.
בקשה לביטול כתב אישום (להבדיל מעיכוב הליכים) מוגשת לפרקליטות או לתביעות, כאשר גם במקרה זה יש לנקוט במשנה זהירות בטרם הגשת הבקשה עקב השלכות משפטיות הנובעות מכך על מצבו של הנאשם.
לכן, ברור שעל מנת לקבל תשובה אם תיק מסוים מתאים לעיכוב הליכים או לא יש צורך בבחינה מקצועית מעמיקה של התיק על-ידי סנגור בעל ניסיון בנושא.
משרדנו בעל ניסיון רב בהגשת בקשות לעיכוב הליכים ובקשות לביטול כתבי אישום אשר צלחו והסתיימו בתוצאות חיוביות.

ייצוג בהליכי מעצר עד תום ההליכים

מדובר במעצר לאחר הגשת כתב האישום וכשמו כן הוא – מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים על כל המשמעויות הכרוכות בכך.
חשוב להבין, למרות שליחת הנאשם למעצר היא לא ברירת המחדל אלא חריג לכלל שאדם מוחזק כחף מפשע עד שיוכח אחרת, הרי שעדיין, בהיעדר ייצוג של סניגור בעל ניסיון מעשי בתחום, התוצאה המצערת עבור הנאשם היא ברוב המקרים ידועה מראש.
משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים בהליכי מעצר עד תום ההליכים ובמהלך השנים צברנו לזכותינו הישגים רבים בתחום.

ייצוג וליווי קטינים בבית-המשפט לנוער

למשרדנו התמקצעות מיוחדת ורבת שנים בייצוג קטינים בהליכים פליליים המתנהלים בבתי-המשפט לנוער ברחבי הארץ.
חשוב לדעת, ניהול הליך פלילי כלפי קטינים הוא שונה באופן מהותי מהליך הננקט כלפי בגירים – ההליכים והפרוצדורות שונים, החוקים שונים, הזכויות שונות, בתי-המשפט שונים ואפילו השופטים שונים.
לכן, מטבע הדברים, חשוב מאוד שסנגור המייצג קטין בהליך פלילי יהיה בעל ניסיון והידע המתאימים של כל ההיבטים הרלוונטיים.

ייצוג חיילים בשירות סדיר וקבע בבית-הדין הצבאי

למשרדנו אישור וסיווג מיוחד לייצוג חיילים בסדיר ובקבע בבית-הדין הצבאי.
ניהול הליך פלילי בבית-דין צבאי אינו זהה לניהול הליך פלילי בבית-משפט “אזרחי”.
החוקים שונים, הדינים שונים, הסמכויות שונות וגם השופטים שונים.
למשרדנו ניסיון בניהול תיקים פליליים בבתי-הדין הצבאיים, לרבות בתיקים חמורים ומורכבים.

ייצוג אסירים

ייצוג אסירים מול בתי-הסוהר והגשת עתירות לבתי-המשפט

עצם כניסת אדם לבית-הסוהר לריצוי עונש מאסר לא אומר שכלל זכויותיו נשללות ממנו.
לכל אסיר קיימת רשימה ארוכה של זכויות להן הוא זכאי מכוח החוק והתקנות המחייבים את רשות בתי-הסוהר.
יחד עם זאת, רשות בתי-הסוהר לא תמיד מקפידה לשמור על זכויות האסיר ובמקרים מסוימים אף פוגעת בהן באופן קשה.
על מנת לתקן את הפגיעה בזכויות האסיר ניתן לעיתים להסתפק בפנייה מפורטת לרשות בתי הסוהר, אולם במידה ורשות בתי-הסוהר מתנגדת או אינה מסכימה לאמור בפנייה המוגשת אליה, מתעורר הצורך להגיש עתירה מנהלית לבית-המשפט ובמסגרתה לעתור למתן פסק דין שיחייב את רשות בתי-הסוהר לבצע פעולות לשמירת זכויות האסיר או להימנע מביצוע פעולת שיש בהן כדי לפגוע בזכויותיו.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג אסירים הן בפני שירות בתי-הסוהר והן בהגשת עתירות לבית-המשפט.

ייצוג אסירים בוועדת השחרורים (שחרור מוקדים/שליש)

כל אסיר רשאי לבקש לעלות לועדת שחרורים ולבקש את שחרורו המוקדם – היינו ניקוי שליש מתקופת מאסרו.
עם זאת, לא רק שחובת ההוכחה היא על האסיר, אלא מדובר בהליך מורכב המחייב עמידה בתנאים מקדימים מסוימים שבלעדיהם הועדה לא תוכל לאשר שחרור מוקדם.
עמידה בתנאים לשחרור מוקדם מחייבת במקרים רבים מחשבה ותכנון מראש של פעולות והליכים מסוימים הנדרשים לביצוע מבעוד מועד, כבר בשלבים המוקדמים של תחילת ריצוי תקופת המאסר.
משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג אסירים בפני ועדת השחרורים, לרבות בנקיטות הפעולות המקדימות הנדרשות על מנת להגדיל את הסיכוי להשתחרר שחרור מוקדם.

טיפול בהליכי מיון מוקדם עבור מי שנשפט לריצוי מאסר

לכל נאשם אשר נשפט לרצות עונש מאסר עומדת הזכות להגיש בקשה לועדה למיון מוקדם ולעתור לשיבוץ בבית-סוהר כזה או אחר.
לעיתים מקום השיבוץ הוא קריטי ובעל השלכות רבות על חייו של האסיר בכלא ועל חיי בני משפחתו.
על הבקשה להיות מנומקת ויש לכלול בה את הנתונים והטיעונים הנכונים על מנת לשכנע את הועדה שישנה הצדקה לשבץ את האסיר בבית הסוהר המבוקש.
משרדנו הגיש עשרות בקשות שיבוץ לועדה למיון מוקדם ואחוזי ההצלחה בהן  הוא גבוה במיוחד.